i-senior.cz, Projekt Silver Business nabízí uplatnění odborníkům ve věku od 55 let

Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR) realizuje v současné době projekt nazvaný „Silver Business“ („Stříbrné podnikání“), který by měl být založen na práci seniorních zkušených odborníků (především 55+) a aktivních seniorů pro malé a střední podniky (MSP).

Projektem Silver Business asociace vychází ze skutečnosti, že MSP se v poslední době potýkají s velkým nedostatkem pracovních sil a že je řada zkušených manažerů či specialistů, kteří ve věku blíže 60 opouštějí z nejrůznějších důvodů svoji intenzivní manažerskou práci, ale nechystají se pouze „odpočívat“ v před/důchodu; rádi by stále ještě něco odborného dělali, i když už s menší intenzitou a možná i menší odpovědností.

Projekt Silver Business vytváří „panel“ zkušených odborníků, kteří nabízejí svoji dlouholetou znalost a zkušenost k využití v MSP; tyto podniky jej mohou využít k nalezení zkušených odborníků, kteří by pro ně mohli pracovat třeba jen v omezeném rozsahu, či na omezenou dobu.

Aktivní lidé předseniorského a seniorského věku, kteří májí zájem o toto specifické pracovní uplatnění, budou v projektu velmi vítáni – kontaktujte manažera projektu JUDr. M. Somola (somol@amsp.cz).

 

Celý článek naleznete zde:
https://www.i-senior.cz/projekt-silver-business-nabizi-uplatneni-odbornikum-ve-veku-od-55-let/